Efsane Filmler Hakkında Pek Bilinmeyen Gerçekler

Yıllarca konuşulan, çıktığı yıldan sonra bile seneler boyunca izlenmeye devam eden birçok efsane film hakkında bilinmeyen çok detay vardır. Bu detayları öğrenince, efsane filmler sizleri daha fazla etkileyecek ve yeniden izlemek isteyeceksiniz. İşte o çok az bilinen bilgilerden bazıları;

1. ”Sapık” adlı film, sifonu olan alafranga tuvaletin görüldüğü ilk Amerikan yapımı olarak bilinir.

2. Darth Vader ilk yapılan ”Star Wars” filminde sadece 12 dakika sürekli görüldü, yapımın toplamda ‘undan çok daha az bir zamandır.

3. ”Terminatör 2” filminde oyuncu Linda Hamilton’ın var olan ikizi Leslie Hamilton Gearren T1000 robotuna hayat vermiştir.

4. ”Evde Tek Başına” filminde Buzz karakterinin kız arkadaşı gerçekte peruklu bir erkektir ve bunun sebebi yönetmenin bu olayın bir kız için yanlış olacağını düşünmesidir.

5. Michael Caine karşılaşma sahnesindeki repliğini unutmuştu çünkü Heath Ledger’ı ilk kez burada Joker olarak görmüştü.

6. Ang Lee’nin yaptığı Hulk karakteri gerçek değildi ve animatronik olarak verilmişti.

7. Terminatör rolü için aslında O.J. Simpson’ın oynaması istendi. Ancak rol, kalabalıkta pek dikkat çekmeyecek, normal bir kişi olmalıydı. Bu da, James Cameron için insan-robot şeklinde bir katile göre fazla sıradan bulundu.

8. Sean Connery, James Bond karakterini oynarken peruk taktı.

9. ”Indiana Jones: Kamçılı Adam” yapımındaki garip ve fedakar adam rolünü oynayan Dan Ackroyd oldu.

10. ”Evde Tek Başına” filminin parmak ısırma sahnesinde Joe Pesci’nin ısırığı Macaulay Culkin’in gerçekten de parmağında bir iz bıraktı ve hala duruyor.

11. Sean Connery, ünlü Harrison Ford’dan sadece 12 yaş büyük.
12. ”Cadılar Bayramı” yapımında Michael Myers, beyaz renge boyanmış olan Kaptan Kirk maskesi kullandı.
13. ”Yargıç Dredd” filminde yer alan ağır çekim kısmında duyulan ses gerçekte 800 kat ağır hale getirilen bir Justin Bieber parçasıdır.
14. ”Kanca” filminde yer alan meşhur polis memurunu ünlü şarkıcı Phil Collins canlandırmıştır.
15. ”Sevimli Canavarlar” adlı çizgi filmdeki Boo rolünü gerçekten de bir çocuk seslendirdi ve tüm ekip sürekli onun peşinden aynı filmdeki gibi giderek zor bir çekim sağladı.